מידע למטפלים (עובד/ת זר/ה)

עובד יקר,

אנו שמחים שהנך חלק מצוות המטפלים והמטפלות שעובדים בעמותת מטב!

עמותת מטב הינה העמותה הגדולה והוותיקה ביותר בישראל אשר עוסקת בסיעוד ובטיפול באדם המבוגר.

מטב מתמחה במתן ופיתוח שירותים לאזרחים ותיקים ושירותים בתחום הרווחה, ומספקת מגוון רחב של שירותים גם לילדים ואנשים עם מוגבלויות ומפעילה את השירות לאומנה במחוז הצפון.

מטב מפעילה מעל 50 נקודות שירות בפריסה ארצית מלאה אשר מעניקים שירותים בכל היישובים בארץ ועבור כל קבוצות האוכלוסייה.

מקצוע הטיפול הסיעודי בו בחרתן/ם לעסוק הוא ליבת הפעילות שלנו. זוהי עבודה עם שליחות, והיא מלאת חסד: לקוחות מטב מתחילים כל יום מחדש בזכות המטפלות/ים, ובני המשפחה שלהם זוכים גם הם לשיפור איכות החיים ולמיצוי זכויותיהם.
העבודה הנפלאה שלכן/ם מאפשרת לאנשים לקום בבוקר, להתלבש, לאכול ובמקרים רבים גם לשמור על היגיינה אישית ולהתמצא בסביבה. זו עבודה מאתגרת שדורשת יכולות רגשיות ומקצועיות ייחודיות.

תפקידכן/ם הוא חוליה חשובה ביותר במערך השירות של מטב. כולנו ביחד אחראים לתת שירות מקצועי, רגיש ויוזם למטופלים שלנו ולבני משפחתם: כל אחת ואחד בתפקידם, בעבודת צוות, יוזמה, "הגדלת ראש", שיתוף במידע וכמובן הקפדה על נהלים.

אנחנו יודעים שבאת לארץ זרה וחדשה על מנת לעבוד כאן ועל הקושי הגדול הכרוך בכך ולכן חשוב לנו שתדע שאנחנו מעריכים את העבודה שלך ואת התרומה שלך לקשישים ולבני המשפחה.
לנוחותך, ריכזנו עבורך מידע חשוב על עמותת מטב, על הזכויות ועל ההטבות להן אתה זכאי במסגרת עבודתך בעמותה.

הכשרה מקצועית

אנו במטב, מאמינים בהכשרה מקצועית ומזמינים אותך להשתתף במגוון הדרכות וקורסים אשר מקנים תעודה בסופם.

בין ההכשרות המקצועיות :

  • קורס הכשרה לטיפול סיעודי בזקנה בשכר מלא (כ-30 שעות):
  • הכשרה תיאורטית (24 שעות): הכרות בסיסית עם עולם הזקנה, תקשורת נכונה עם קשישים, מרכיבי תפקיד המטפל, קודים תרבותיים, עקרונות הטיפול הבסיסי, הכרות עם שירותים בקהילה.
  • הכשרה מעשית (6 שעות): התנסות במחלקות סיעודיות בבתי חולים.

בוגרי הקורס יקבלו תעודה .

  • הדרכות במגוון נושאים כגון: מניעת התעללות והזנחה, תשישות נפש ועוד…

מיצוי זכויות

חשוב שתכיר את החובות והזכויות שלך כאן בישראל. בלינק הרצ"ב המפרט את מלוא זכויותיך כמהגר עבודה במגוון שפות (באתר רשות האוכלוסין וההגירה של מדינת ישראל).

רווחת העובד – רק במטב

  • א. מתנות חג – פעמיים בשנה, בחגים הישראליים (ראש השנה ופסח), הנך מוזמן לבחור באתר האינטרנט את המתנה המועדפת עליך לחג. מבין המתנות: שובר שי למגוון רשתות וכן מגוון מתנות לבחירה.
  • ב. טיולים ופעילויות רווחה – הנך מוזמן להצטרף ליום טיול מפנק ברחבי הארץ, הכולל הסעה מאורגנת וארוחת צהריים עשירה. כמו כן, הנך מוזמן לפעילויות רווחה מגוונות בשלוחות השונות.
  • ג. ציון ימי הולדת – אנו מאמינים בהענקת יחס אישי לכל עובד במטב בין היתר, בציון ימי ההולדת. אנו מתקשרים לכל עובד ביום ההולדת כדי לאחל מזל טוב וכן מזמינים למפגש  יום הולדת חודשי.

בכל שאלה או התלבטות שיש לך אנחנו מזמינים אותך לפנות אלינו. אנחנו כאן בשבילך כדי להדריך אותך ולסייע לך בכל הקשור לטיפול בקשיש/ה ו/או בכל נושא אחר.