משפחות אומנה

מטב השירות לאומנה - שירותי אומנה במחוז הצפון
 
בחודש מרץ 2001 הפריט משרד הרווחה את שירותי האומנה והעבירם לעמותות ציבוריות. עמותת מטב  נבחרה לנהל את כל הנוגע בנושאי שירותי אומנה במחוז הצפון - מחדרה בדרום ועד מטולה בצפון. במטב שירותי אומנה, מטופלים כ-700 ילדים שהושמו אצל משפחות אומנה באוכלוסייה מגוונת:עירונית,כפרית
ערבית ויהודית.

השירות עבור אומנה עוסק באיתור והכשרת משפחות שמוכנות לשמש משפחות אומנה, המטרה היא לאתר עבור כל ילד המוצא מביתו את המשפחה המתאימה לו ביותר. הצוות המקצועי עוסק בהדרכה וליווי אינטסיבי של משפחות אומנה ושל ילדי אומנה באמצעות הדרכת, קורסים השתלמויות, וליווי פרטני.

במטב השירות לאומנה מועסקים פסיכולוגים, עובדים סוציאליים בעלי תואר שני, אנשי טיפול בקשת רחבה של מקצועות טיפוליים משלימים העומדים לשירותם של משפחות אומנה שונות.
 
 משפחה אומנת לילדים
 
משפחה אומנת לילדים - קריטריונים

בכדי שמשפחה תוכל לשמש בתור משפחה אומנת לילדים עליה לכלול כמה מאפיינים מנחים, על המשפחה להיות בעלת פתיחות ונכונות להירתם ולסייע לילדים שיש להעניק להם בית חם בעת מצוקה ומשבר.

אתם שיודעים, כמה משפחות הינן דבר חשוב בחייהם של הילדים, וכמה חשוב הביטחון, היציבות והאהבה לכל ילד. אתם, כהורים יודעים כמה שמחה ואושר יכולים להיגרם רק מחיוך קטן של ילד.

אתם, היודעים כמה גידול ילד הוא אתגר בפני עצמו, אבל לא קיים סיפוק גדול ממנו .בארץ יש מי שזקוק לאהבה והניסיון שלכם.
עומדת בפניכם הזדמנות מיוחדת להצטרף אל מאות משפחות האומנה אשר פתחו את ליבם וביתם לילדים שהזדקקו לבית חם ואוהב, והפכו להיות משפחה אומנת לילדים.

מטב – השירות לאומנה מחפש משפחה אומנת לילדים עם לב אוהב, אשר תשמש ילדים בטווחי גלאים שונים. משפחות אשר ימצאו מתאימות יקבלו תמיכה וליווי מקצועי  לאורך כל הדרך.
 
לפרטים נוספים אודות מטב השירות לאומנה: לחצו כאן
מטב השירות לאומנה 

צור קשר - עמותת מטב
מחפשים מטפלת לקרוב משפחה? צרו קשר